İmgesel Karakalem Grafik Çizim Yapanlar Diyarbakır

Diyarbakırdaki Yağlı Boya Çizim Merkezi

Thumbnail image

Açık kompozisyon ve kapalı kompozisyon olmak üzere iki tür kompozisyon vardır. Kapalı kompozisyon; konunun önemli bölümünün resmin merkezine yerleştirildiği kompozisyon türüdür. Konu, resim yüzeyinin dışına taşmaz. Rönesans Dönemi resimleri bu tür kompozisyon kuruluşuna sahipti. Bundan dolayı kapalı kompozisyon, klasik kompozisyon olarak da adlandırılır. Üçgen kompozisyon kurgusuna sahip klasik kompozisyonda konuyu oluşturan elamanların merkeze doğru hareket etmesi, bu kompozisyon türünün merkezi kompozisyon olarak da adlandırılmasını sağlar.

Açık kompozisyon; konunun tüm resim yüzeyine yayıldığı ve resim yüzeyinin dışına doğru gelişim gösterdiği kompozisyon türüdür. Açık kompozisyon; Barok, Rokoko, Romantik, Empresyonist resim sanatında sık kullanılmış kompozisyon türüdür. Bu kompozisyon türünde aktif elemanlar, resim yüzeyinden taşacakmış gibi etki oluşturur. Hayati bazen konunun resim yüzeyinin dışında da devam etiği hissi vermektedir.

Thumbnail image

Diyarbakırdaki Ahşap Boyama Kursu, Diyarbakırdaki Bebeğim, Diyarbakırdaki Çini Kursları, Diyarbakırdaki Çini Kursu, Diyarbakırdaki Çizim Kursları, Diyarbakırdaki Çizim Kursu, Diyarbakırdaki Çocuk Sanat Atölyesi, Diyarbakırdaki Çocuk Tiyatro Eğitimi, Diyarbakırdaki Çocuk Tiyatro Kursu, Diyarbakırdaki Çocuklar İçin Tiyatro Eğitimi, Diyarbakırdaki Damatlık Fiyatları