Fotoğrafçılık Kursları Diyarbakır

Fotoğraf Kurs

Thumbnail image 

Fotoğraf Kurs


Fotoğrafçılık kursu seviye seviye olmaktadır. Hiç fotoğraf çekmeyen birisi olarak da hiç tereddüt etmeden kurslara katılım gösterebilirsiniz.


Günümüzde fotoğrafçılık fotoğraf makinesine ışığın yansıtılmasıyla bu görüntünün kaydedilmesine denir. Fotoğrafçılık gelişen teknolojiye paralel olarak gelişim göstermiştir. Yani fotoğraf makinesinin gelişmesine paralel olarak fotoğrafçılıkta gelişmiştir.


Bu nedenle kullanılan makinenin özellikleri, poz alma ve ışık, diyafram ayarları, objektif türleri ve özellikleri, farklı çekim teknikleri, fotoğraf yorumlama, dış ve iç mekan çekimleri ve kompozisyon gibi farklı çalışmalar ile bilgilendirme yapılmaktadır.


Temel eğitim seviyesinin ardından öğrenilmesi planlanan konu ise fotoğrafçılık türleridir.  Fotoğrafçılığın birçok dalı vardır. Örneğin;  Doğa Fotoğrafçılığı, Dijital Fotoğrafçılık, Kompozisyon, Panorama gibi. Bu konuların her biri değişik çekim teknikleri ile yapılmaktadır. Konuları farklı şekilde ele alırlar. Doğa fotoğrafçılığının ele aldığı konular; hayvanlar, yaban hayat, manzara ve bitkilerdir. Doğa malzemelerinin konu edildiği fotoğrafçılık dalına doğa fotoğrafçılığı denir. Dijital Fotoğrafçılık ise nesnelerin görüntülerini oluşturmak için sayısal teknolojinin kullanıldığı bir fotoğrafçılık dalıdır. Fotoğrafçılık dalları genel fotoğrafçılık gelişimin tamamlanarak dijitalleşme sürecinin gelişmesi ile ortaya çıkan özel fotoğrafçılık ile ortaya çıkmıştır. Türüne göre farklı lens, araç ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu türlerin tamamı eğitimin ilerleyen seviyelerinde öğretilmektedir.


İleri Düzey Fotoğraf eğitimi almak isterseniz kursumuzun içeriği tam size göre.  Fotoğraf Dersleri alabileceğiniz en özel atölye ortamına sahibiz. Anadolu Sanat Merkezi  olarak  Fotoğrafçılık Dersleri verirken ana hedefimiz kursa katılım gösterenlerin seviyelerine göre sınıflandırma yaparak kurs sonunda beklenilen başarıya ulaşılmasını sağlamaktır.


Thumbnail image 

Diyarbakırda Fotoğraf Dersleri Eğitimleri, Diyarbakırda Fotoğraf Eğitimleri, Diyarbakırda Fotoğraf Stüdyosu, Diyarbakırda Fotoğrafçılık Dersleri, Diyarbakırda Fotoğrafçılık Kursu, Diyarbakırda İleri Düzey Fotoğraf, Diyarbakırda ki Başarılı Fotoğraf Dersleri