Minyatür Kursları Diyarbakır

Minyatür Örnekleri

Thumbnail image 

Minyatür Örnekleri


Minyatür yerini yavaş yavaş bildiğimiz anlamda çağdaş resme bırakmaya başladı. Ama batıda olduğu gibi ülkemizde de geleneksel bir sanat olarak varlığını sürdürmektedir. Birkaç yüzyıllık kesintiden sonra Prof. Dr. Süheyl Ünver’in çabalarıyla tekrar gün yüzüne çıkmıştır.


Günümüzde Günseli Kato, Nusret Çolpan, Gülbün Mesera, Gülçin Anmaç, Taner Alakuş ve yetişmekte olan birçok genç sanatçı tarafından icra edilmektedir. Minyatür, resmin çok güzel anlatıldığı bir sanattır. Ve bu sanat tüm dünyada yaygınlaşmıştır.


Bu kişilerin çalışmalarını inceleyebilirsiniz. İlk etapta yaptığınız çalışmaları daha önceden yapılmış çalışmaların kopyası olacak şekilde veya ilham alarak yapabilirsiniz.


Görsellerdeki minyatürleri ve daha birçoğunu web sitemizden alabilirsiniz. Kursumuzda yapılan çalışmaları yıl sonunda sergiye çıkartmayız. Aynı zamanda bu çalışmalar içerisinde başarı olan çalışmaları da sitemiz üzerinden satışını gerçekleştirerek minyatür sanatını icra etmenize katkı sağlamayı hedefliyoruz.


Minyatür Dersleri Veren Kişiler, Minyatür Dersi Veren Yerin Adresi,Milli Eğitim’e Bağlı Minyatür Dersleri, Geleneksel Osmanlı Minyatürü ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Diyarbakırda Geleneksel Osmanlı Minyatürü, Diyarbakırda Milli Eğitim'e Bağlı Minyatür Dersleri, Diyarbakırda Minyatür Çalışmaları, Diyarbakırda Minyatür Dersi Veren Yerin Adresi, Diyarbakırda Minyatür Dersleri Veren Kişiler, Diyarbakırda Minyatür Örnekleri, Diyarbakırda Niyet Minyatür İle İlgili Eğitim Veren Kurumlar