Hobi Grubu Heykel Dersleri Diyarbakır

Seramik Dersi

Thumbnail image 

Seramik Dersi


Seramik Öğrenmek ve Seramik Dersleri öğrenmek isteyenleri kursumuza bekliyoruz. Seramik Yapım Atölyesi olarak sanat atölyemiz başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.


İnsanlar arasında seramik pişmiş toprak esaslı malzeme olarak bilinmektedir. Kil ise kayaların dış etkiler sebebiyle parçalanmasıyla oluşmaktadır. Kilin kaolen ve benzeri maddelerin yoğurulup yüksek sıcaklıkta pişirilmesi sonucu seramik elde edilir.


İnsan hayatının geçmiş ile bugünü arasında seramik bir bağ olarak bulunmaktadır. Çünkü arkeolojik kazılarda bulunan değerli seramikler tarihimize ışık tutmaktadır. İlk çağlardan bugüne dek seramik insanların gündelik yaşantılarının vazgeçilmezi olmuştur. Bu fonksiyonel olarak üretilen kapların yanı sıra hayvan biçimli törensel kaplar yaşam içerisinde her zaman bir yer bulmuştur.


Seramik, bazen basit bir çömlek, bazen sarımsı beyaz bir porselen tabak, fincan, bazen bir süs eşyası, bazen evlerin çatılarını kaplayan kiremitler, duvarları oluşturan bağlar olarak yaşamın içindedir.


Günümüzde kil, eski çağlarda ise çamur insanların kutsal yaşamına girmiştir. Henüz net olmamakla birlikte ilk çömleğin balçıkla sıvanmış bir sepetin yangın sırasında pişerek su sızdırmaz nitelik kazanması sonucu oluştuğu düşünülmektedir.


Sizlerde tarihimizin en eski geleneklerinden biri olan seramik sanatını öğrenmek isterseniz atölyemiz içerisinde yer alan eğitim alanımızı görebilir ve uzman eğitmenlerimiz ile tanışabilirsiniz.


Thumbnail image 

Diyarbakırda Milli Eğitim'e Bağlı Seramik Kursları, Diyarbakırda Seramik Dersleri, Diyarbakırda Seramik Öğrenmek, Diyarbakırda Seramik Yapım Atölyesi, Diyarbakırda Seramik Yapmak, Diyarbakırda Seramikle İlgili Eğitim Kurumları, Diyarbakırda Seramikle İlgili Eğitim Yerleri, Diyarbakırda Uygulamalı Seramik Dersleri