Yağlı Boya Resim Malzemeleri Diyarbakır

Yağlı Boya

Thumbnail image 

Yağlı Boya


Yağlı boya özel sıvılar ile pigmentlerin karıştırılması ile elde edilir. Eşya ve tabloları renklendirmek için kullanılan kimyasal bir maddedir. Bu madde içerisinde ince bir tabaka halinde yağ ve belli bir miktar inceltici vardır. Böylelikle boya sürüldükten sonra çözücü buharlaşır ve uçar. Boyanın kuruması için boyaların içlerine hızlandırıcı yada kurutucu denilen malzemeler eklenir.


Resim teknikleri arasında kapatıcı özelliği en fazla olan boya yağlı boyadır. Özel teknik ve uğraş dışından çini ve kontur atılmış çalışmalar için uygun değildir.


Yaplı boya çalışması yapan kişilerin açık ve havadar bir ortamda olduklarına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle kurs ortamlarında yağlı boya kokusuna uzun vadede kalınmamalıdır. Bu yüzden sanat atölyemizin yağlı boya çalışması yapılan bölümünde havalandırmalar bulunmaktadır.


Yağlı Boya Malzemeleri satan bir yer arıyorsanız kursumuzdan tedarik edebilirsiniz. Bunun için ayrıca bir enerji harcamanız gerekmez. Hem kursa katılım gösterip hem de malzemelerinizi alabilirsiniz.


Yağlıboya Nereden Alabilirim derseniz online satış veya kursumuza gelerek dilediğiniz tüm malzemeleri satın alabilirsiniz.


Yağlıboya Kursları arıyorsanız sergimizi ziyaret ederek öğrencilerimizin ne kadar başarılı çalışmalar imza attığını görebilir ve sanat atölyemizden bilgi alabilirsiniz.


Thumbnail image 

Diyarbakırda Yağlı Boya Eğitimi, Diyarbakırda Yağlı Boya Kursu Yapan Yerler, Diyarbakırda Yağlı Boya Malzemeleri, Diyarbakırda Yağlı Boya Satan Yerler, Diyarbakırda Yağlı Boya Tablolar, Diyarbakırda Yağlı Boyayı Kim Satıyor, Diyarbakırda Yağlıboya Kursları, Diyarbakırda Yağlıboya Nereden Alabilirim