Ebru Kursları Diyarbakır

Ebruli Sanatı Hakkında Bilgi

Thumbnail image 

Ebruli Sanatı Hakkında Bilgi


 

Ebru sanatının köklerini bilmek ve ustaların yaptığı çalışmaları anlamak gereklidir. Ustaların eserleri ve hayatları büyük bir ışık tutmaktadır.


Hezarfen Ethem Efendi: 1829 yılında doğmuştur, 1904 yılında ölmüştür.  Babası şeyhtir. Babasının ölümünden sonra Üsküdar Özbekler Dergahında şeyhlik yapmaktadır. Ethem Efendi oymacılık, marangozluk, mühürcülük gibi el işi olan birçok konuda uğraş vermektedir. Bu yüzden bin sanat sahibi anlamına gelen Hezarfen lakabını almaktadır.


Nafiz Efendi: Hezarfen Ethem efendinin kardeşidir.  Abisi gibi birçok eser vermiştir.


Sami Efendi: 1838 yılında doğmuştur, 1912 yılında ölmüştür.  Ebru sanatının, Hezarfen Ethem Efendi’nin yakın arkadaşı olduğu sebebiyle öğrenmiş olan çok iyi bir ustadır.


Ebru Sanatı Hakkında Bilgi, En Başarılı Ebru Kursları, Sanat Kursları, Başarı, Sanat Hakkında Bilgi  almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Diyarbakırda Başarı, Diyarbakırda Ebru İle İlgili Dökümanlar, Diyarbakırda Ebru Sanatı Hakkında Bilgi, Diyarbakırda Ebru Sanatı İle İlgili Yazılar, Diyarbakırda ki En Başarılı Ebru Kursları, Diyarbakırda Ödev, Diyarbakırda Sanat Hakkında Bilgi, Diyarbakırda Sanat Hakkında Yazılar, Diyarbakırda Sanat Kursları, Diyarbakırda Sizin Sınav Tarihi